Spotkajmy się w Kielcach

Miejsce wydarzenia

targi-kielce-lokalizacja-przy-s7

 

 

Targi Kielce zlokalizowane są w zachodniej części miasta, w pobliżu węzła drogowego Kielce Zachód (skrzyżowanie dróg S7 i 74 łączących Warszawę i Kraków oraz Łódź i Lublin).

Dogodny układ komunikacyjny umożliwia bezpośredni zjazd do targów z drogi nr S7, 74.

Dojazd:

 

 

A po konferencji...

Ulica Sienkiewicza – reprezentacyjny deptak Kielc
Ulica Sienkiewicza – reprezentacyjny deptak Kielc

Kielecka "Sienkiewka" (bo tak popularnie nazywają ją Kielczanie) jako główna oś urbanistyczna miasta, stanowi niezaprzeczalną wizytówkę Kielc. Niedawno odnowiona i spektakularnie oświetlona – za dnia kusi sklepowymi witrynami restauracjami, a wieczorem zmienia się w "magiczną aleję". Kielecki deptak to idealne miejsce na relaksacyjny spacer bądź dobrą kawę z dala od miejskiego zgiełku i ulicznego ruchu. Dumnie spoglądający z góry Henryk Sienkiewicz zwieńcza wędrówkę pytaniem: Quo vadis? Inspiruje do zaplanowania kolejnych punktów zwiedzania.

Pałac Biskupów Krakowskich
Pałac Biskupów Krakowskich

Najwspanialsza i najlepiej zachowana rezydencja z epoki Wazów w Polsce. Znajdują się tu oryginalne wnętrza z XVII i XVIII w. z unikatowymi elementami wystroju architektonicznego: stropami ramowymi z obrazami z warsztatu Tomasza Dolabelli, polichromowanymi stropami belkowymi i fryzami podstropowymi, marmurowymi i kamiennymi kominkami, portalami i fragmentami posadzek. W apartamentach mieszkalnych i gościnnych wyeksponowano wyroby rzemiosła artystycznego: tkaniny (m.in. tapiserie flamandzkie i francuskie), meble (np. gdańskie szafy i prasę do obrusów, zestaw renesansowych mebli włoskich). Ekspozycję uzupełnia XVII-wieczne malarstwo francuskie, włoskie i polskie.

Od zachodniej strony pałacu w 2003 r. utworzony został renesansowy ogród, nawiązujący do wzorów włoskich. Trawnikowe kwatery od strony pałacu mają geometryczny rysunek wycięty w darni. Kwatery wypełniono białym i czerwonym żwirem z peoniami w narożach. Kolejne dwie kwatery tworzą nasadzenia formowanego bukszpanu z kwiatami sezonowymi: tulipanami, narcyzami, bratkami. Ozdobny ogród otoczono sadem jabłoniowym ujętym w cztery kwatery i zamkniętym alejami grabowymi.

Ponadto w Pałacu można zobaczyć Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz kolekcję militariów wschodnich i europejskich.

Amfiteatr Kadzielnia
Amfiteatr Kadzielnia

Kolejnym ciekawym punktem na kieleckiej mapie "miejsc wartych odwiedzenia" jest Amfiteatr Kadzielnia. Znajduje się w południowej części wyrobiska Kadzielnia, po południowo-wschodniej stronie rezerwatu geologicznego o tej samej nazwie. Eksploatacja w kamieniołomie trwała do początku lat 60-tych, a historia wydobycia surowca na potrzeby przemysłu wapienniczego sięga przeszło 200 lat. Jednym z kluczowych etapów stopniowej rekultywacji i zagospodarowania dawnego kamieniołomu było utworzenie rezerwatu Kadzielnia oraz budowa amfiteatru. W 2008 roku zainicjowano projekt przebudowy Amfiteatru Kadzielnia, który zakończył się ostatecznie w 2010 roku. Zmodernizowany Amfiteatr stał się nowoczesnym obiektem dostosowanym do potrzeb współczesnych widowisk artystycznych i festiwali.